Portale internetowe, na których możesz znaleźć ciekawą pracę

Internet jest idealnym narzędziem do tego, aby rozpocząć skuteczne poszukiwanie swojej pierwszej pracy. Zasiądź wygodnie w fotelu, uruchom komputer i przejrzyj portale internetowe, na których znajdują się ciekawe oferty pracy.

Serwisy społecznościowe, w których możesz znaleźć zatrudnienie

Goldenline - https://www.goldenline.pl/

Jest to narzędzie, dzięki któremu w skuteczny sposób zbudujesz sieć kontaktów biznesowych, a także znajdziesz pracę marzeń. Ogłasza się tu wielu pracodawców. Ty również możesz dodać ogłoszenie, że poszukujesz swojej pierwszej pracy po studiach lub panujesz zmianę obecnego miejsca zatrudnienia. Dodatkową zaletą tego serwisu jest możliwość poczytania opinii o pracodawcach, u których chcesz złożyć aplikację.

Linkedlin - https://pl.linkedin.com/

Ta społeczność została stworzona z myślą o młodych ludziach, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową i rozwijać się. Możesz tu znaleźć staż, a także dopasowaną do swojego doświadczenia, jak i posiadanych umiejętności pracę. Serwis posiada wiele ogłoszeń o pracę. Bez problemu można również nawiązać kontakt z pracodawcami, którzy szukają pracowników, takich jak ty lub wiedzą o tym, że ich kolega po fachu szuka kogoś z podobnym doświadczeniem.

specjalne wyszukiwarki online pomagają w znalezieniu pracy

Popularne wyszukiwarki pracy

Pracuj.pl - https://www.pracuj.pl/

Portal wspomaga wiele firm w prowadzeniu procesu rekrutacyjnego, a poszukującym pracy pomaga znaleźć zatrudnienie, o jakim marzą. Serwis ma zasięg międzynarodowy, ponieważ rejestrują się w nim zarówno Polacy, jak i osoby poszukujące pracy z ponad 40 innych krajów. Nie dość, że można znaleźć tu ciekawe oferty pracy, to jeszcze jest to baza wiedzy o rynku pracy, sposobie na zmianę zatrudnienia czy dostępnych formach zatrudnienia. Artykuły przygotowywane w profesjonalny sposób pozwolą młodym ludziom zwiększyć wiedzę na temat rynku pracy w Polsce.

Jobs.pl - https://www.jobs.pl/

Jest to najstarszy polski serwis skupiający oferty pracy. Stanowi także bardzo dobre źródło wiedzy o rynku pracy, jak i sytuacji osób, które chcą rozwijać swoją karierę zawodową. Dostępnych jest tu wiele artykułów o charakterze poradnikowym, a co najważniejsze, tysiące aktualnych ofert pracy. Nie dość, że można znaleźć zatrudnienie w Polsce, to także portal proponuje pracę za granicą. Jest także możliwość przejrzenia ofert staży.

Gumtree - https://www.gumtree.pl/s-oferty-pracy/v1c8p1

W tym serwisie znajdziesz zatrudnienie przede wszystkim w branży gastronomicznej, call center oraz w hotelu. Dostępnych jest także sporo ofert na staże. Szansę na znalezienie zatrudnienia mają tu także osoby poszukujące pracy w branży kreatywnej, czyli w mediach oraz agencjach reklamowych.

OLX - https://www.olx.pl/praca/

Bardzo dobrze znany serwis ogłoszeniowy, który jest wręcz stworzony dla osób poszukujących pracy w branży budowlanej, gastronomicznej, sprzedaży, a także w obsłudze klienta.

InfoPraca.pl - https://www.infopraca.pl/

Ta platforma wspiera proces rekrutacyjny, który jest niezbędny do znalezienia pracownika. Pomaga w nawiązaniu kontaktu między pracownikiem a pracodawcą. Wyszukiwarka działa od 2005 roku. Znajduje się tu bardzo dużo aktualnych, a jednocześnie bardzo ciekawych ofert pracy. Co najważniejsze, każda aplikująca osoba otrzymuje informacje zwrotną, jak zakończył się proces rekrutacyjny.

GazetaPraca.pl - https://gazetapraca.pl/0,0.html

Polacy na tym serwisie bardzo chętnie szukający pracy. Aktualne oferty pracy pojawiają się tu praktycznie codziennie. W dodatku, można poczytać szereg ciekawych artykułów o sytuacji na rynku pracy w Polsce, szansach na znalezienie zatrudnienia oraz zmianach w przepisach.

praca dla studentów

Jesteś w trakcie studiów lub właśnie je kończysz? Zwróć uwagę na te portale

Absolvent.pl - https://www.absolvent.pl/

Serwis powstał z myślą o absolwentach studiów wyższych. Skupia najlepsze oferty staży oraz praktyk, a także dostarcza wiedzy o tym, w jaki sposób rozpocząć swoją przygodę na rynku pracy. Cenne są opinie użytkowników, którzy odbyli staż u danego pracodawcy. Można dowiedzieć się, czy było to 6 tygodni parzenia kawy, czy profesjonalne zdobywanie umiejętności potrzebnych do pracy zawodowej.

EMPLOCITY - https://emplocity.com/pl/

Serwis został skonstruowany w taki sposób, aby to pracodawca poszukiwał i starał się o pracownika, a nie na odwrót. Jest to bardzo dogodna sytuacja dla ludzi młodych, niedoświadczonych na rynku pracy. Wystarczy uzupełnić swój profil i czekać na zgłoszenia. Pracodawcy widzą tylko podane umiejętności i osiągnięcia, bez danych osobowych.

Staże i praktyki wysokiej jakości - http://stazeipraktyki.pl/

Idealne miejsce do poszukiwania stażu oraz praktyk, które warto odbyć podczas studiów lub tuż po ich zakończeniu. Serwis skupia oferty firm, które nie szukają stażystów do parzenia kawy, ale po to, aby przekazać im wiedzę i zbudować ich doświadczenie zawodowe.